Islamda Ters İlişkiye girmek

TERS (ANAL) İLİŞKİ
Ters ilişkide penisin vajina değil de anüs yada makat adını verdiğimiz yere sokulmasıdır. Anüs, sinirler, halkasal kaslar yapılardan oluşmuş bir yer olduğundan oldukça nazik bir bölgedir. Hassas bir yapıya sahip olan anüsle yapılan ilişki kadın ve erkekte negatif etkilere sebep olmaktadır.

Anal ilişkide erkeğin cinsel organı daha korumalı olduğundan, enfeksiyon riski kadınlara göre daha azdır. Ters ilişki sonrası, sekse, vajina yoluyla devam edilmesi çok ciddi enfeksiyonlara neden olur.

TERS İLİŞKİ VE İSLAM

İslam dini de anal ilişkiyi ayetlerin ışığında kesinlikle yasaklamaktadır. Kur’an ayetleri bu konuda “O sıkıntılı bir şeydir. ”Aybaşı halinde kadınlardan uzak durun, temizlenmelerine kadar onlara yanaşmayın. Ama temizlendikleri zaman, Allah’ın size buyurduğu yoldan onlara yaklaşın. Allah çok tövbe edenleri sever ve çok temizlenenleri sever.” şekline ifade edilmektedir.

Yine “Kadınlarınız, sizin için bir tarladır. O halde tarlanıza dilediğiniz gibi varın ve kendiniz için ileriye hazırlık yapın. Allah’tan korkun ve bilin ki siz mutlaka O’nun huzuruna varacaksınız. Ey Muhammed, müminleri müjdele!” (2, 223) Bu ayette de Kur’an’da cinsî münasebetin ana hedefi neslin devamı olduğu açıklanmış ve kadının vajinası olmak şartıyla, ilişkinin şekil açısından serbest bırakıldığı bildirilmiştir.

Birkaç hadiste de Peygamber Efendimiz: “Hanımına dışkı yerinden yaklaşan kimse lanete uğramıştır.” buyurur. Başka bir hadislerinde de: “Erkeğe veya kadına arka yoldan yaklaşan kimseye Allah, rahmet bakışıyla bakmaz” buyururlar.

İşte bugün ki tıbbın söyledikleri ;

* Kadının makatındaki bakteriler penisten içeri girerek, prostat veya idrar torbası gibi organlara ilerler. Bu nedenle hastalık oluşturabilir.
* Uzmanlar anal ilişkide, AIDS ve diğer cinsel hastalıkların bulaşma riskinin iki kat arttığını belirtmektedirler.
* Anüsten yapılan bir ilişkide kadında şiddetli acı ve ilişki sonrası ağrılar, kanamalar ve yırtılmalar meydana gelebilir. Ameliyata kadar giden sorunlar olabilmektedir.
Sadece bu faktörler açısından değil, yanı sıra erkek ve kadın için cinsel yolla bulaşan hastalıklara davetiye çıkarması demektir.
Makattaki tahrişe bağlı olarak hemoroit oluşumu görülebilir.
Zaman içinde anüste bir gevşeklik ortaya çıkabilir ve bu sebeple kadın dışkısını kaçırır duruma gelebilir.
Bu ilişki tarzı, psikolojik olarak kadına huzursuzluk vermekte ve suçluluk duygusu uyandırmaktadır.

Incoming search terms:

  • arkadan ilişkiye girmek video
  • ters ilikiye nasl girilir
  • makattan ilişkiye girmek video
  • arkadan cinsel ilişki
  • ters ılıskı ızle
  • ters ilişkinin faydaları
  • TERS İLİŞKİ
  • arkadan ilişki
  • ters iliki video
  • islamda ters ilişki

İlgili Yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


sekiz + = 12

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>