Hamilelikte kanama nedenleri

Bazı kadınların gebelik dönemlerinde kanama meydana gelir. Adet şeklinde görülen kanamalar uzun yada kısa sürebilir. Fizyolojik bir durum olduğu gibi anormal kanamalarda olabilir. Gebe kadınların birçoğu kanamanın nedenini bilmedikleri için paniğe kapılmaktalar.

 

 

Gebeliğin 30. haftasında bir kanama söz konusu ise korkulacak bir durum yok demektir. Bu kanamanın sebebi fizyolojiktir. Gelişen embriyonun döl yatağı duvarına yuvalanması nedeniyle gebeliğin 30. haftasında kanama meydana gelir. Eğer bu durum dışında bir kanamanız varsa ve gebeliğin 30. haftasında değilde herhangi bir döneminde meydana gelen bir kanama ise bu durum anormal kabul edilir.

İlgili Yazılar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


× 1 = bir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YASAL UYARI!
Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamamanız tavsiye olunur. Şikayetleriniz ile ilgili tanı ve tedavi için, bizzat hekim tarafından yapılacak fizik muayene, alınacak tıbbi öykü mutlak zorunluluktur. Tüm bu uyarılara rağmen sitede verilen bilgilerin kullanılmasının ve uygulanmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.