diş kırılması neden olur

Diş Kırılması durumunda yapılması gerekenler ve tedavisi

- Yapılması gerekenler:
Diş kırılması sonucunda 30 dakika içerisinde diş hekimine gidilmesi gerekir. Eğer diş kırılmasından sonra kırılan bölgede kanama oluşmuşsa gazlı bezle basınç yapılmalıdır. Buna rağmen kanama 15 dakika içerisinde durmadıysa hemen en yakın diş hekimliğine gidilir. Kırılan parçayı saklamak gerekir.

-Tedavi yöntemi:
Kırık dişin onarılmasında uygulanan yöntem genellikle yapıştırma yöntemidir. Kırık dişin kırıldığı bölge temizlenir, uygun ölçülerde parçalar hazırlanır ve yapıştırma süresince bir kaç kez dişçi koltuğuna oturmak gerekebilir. Dişinizle aynı renk ve dokuda bir parça oluşturularak doktorunuz tarafından gerçeğinden ayırt edilemeyecek şekilde monte edilir. Parça kırık yüzeye yapıştırıldıktan sonra çıkıntılar törpülenerek pürüssüz bir hale getirilir.

Incoming search terms:

  • dizlerin kırılması nedeni

YASAL UYARI!
Sitedeki bilgileri ve tavsiyeleri doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamamanız tavsiye olunur. Şikayetleriniz ile ilgili tanı ve tedavi için, bizzat hekim tarafından yapılacak fizik muayene, alınacak tıbbi öykü mutlak zorunluluktur. Tüm bu uyarılara rağmen sitede verilen bilgilerin kullanılmasının ve uygulanmasının sorumluluğu tümüyle kullanıcıya aittir.